HOME  |  horoskopy   |  uroda  | zdrowie  |  modadom  | DIY kosmetyki | intrygująca kuchnia

 

 

       

 

   

 VirtuEla >  Dom  >  Błędy podczas dekoracji wnętrz

 


 

 

Grzechy główne podczas dekoracji wnętrz

 

 

 

Miami w Zakopanem
Alicja po powrocie z wakacji na Florydzie, zauroczona stylem urządzania domów jaki tam panuje, postanowiła diametralnie zmienić wnętrze swojego domku, co też uczyniła.  Problem w tym, że ona mieszka w górach natomiast całe wyposażenie sprowadzone przez nią ze Stanów zostało zaprojektowane z myślą o typowo tropikalnych klimatach. Meble ratanowe, obicia sof, foteli, obrazy, lampy, poduchy i dywany w fantazyjne morskie motywy. Do tego sztuczne palmy, kaktusy, bananowe drzewka. Dom typowo góralski, za oknem góry pokryte grubą warstwą śniegu, a u niej tropiki. Ufff. Po czasie sama przyznaje się do popełnionego błędu, twierdząc, że działała pod wpływem impulsu.


!
Urządzenie mieszkania, zawsze musi współgrać z klimatem w którym mieszkamy.

 

 

 

To nie sztuka być artystą...
Każdy kolekcjoner dzieł sztuki oprawionych w ramy wam to powie: "Nigdy nie wieszajcie swoich obrazów wyżej, niż na wysokości wzroku". A to jest jeden z najczęściej popełnianych błędów podczas dekoracji wnętrz.
 

 

 

 

 

Dużo za dużo
Zagracone mieszkanie nie jest oznaką przepychu i to właśnie ono jest na liście grzechów głównych. Przesadne przedobrzenie zarówno z dekoracjami pod postacią tuzina poduszek na kanapie, niezliczonej ilości fikuśnych figurek przywiezionych wakacji, kolekcji ramek ze zdjęciami czy ścian obwieszonych czymkolwiek się da sprawia wrażenie
całkowitego bezładu. Według przeprowadzonych badań w takim mieszkaniu zarówno domownicy jak i ich goście czują się jak w bałaganie.

! Pozbądź się z wszystkich zbędnych rzeczy, ograniczając je do minimum, pamiętając że miejsce zdjęć jest w albumie. Mniej, znaczy więcej.

 

 

 

Pośrodku czy pod ścianami?
Wydaje nam się, że kiedy poustawiamy wszystkie meble pod ścianą, przestrzeń wizualnie się powiększy. I to jest bląd myślenia. Nawet w małym salonie kanapa z fotelami postawiona z dala od ściany, może nadać pomieszczeniu przestrzenności. Trick tkwi w dywanie, który zazwyczaj kładziemy pośrodku pokoju. Jeżeli jego rogi nie będą na widoku  lecz schowane pod meblami, wówczas pokój sprawi wrażenie przestrzennego.

 

 

 

 

 

Staromodne meble
Wymiana mebli to nie lada zadanie i wydatek. Nie każdego stać na taki krok i zanim to nastąpi w domu panuje nieprzyjemna atmosfera, bo zamiast relaksu i dobrego samopoczucia w swoich 4-kątach, bez przerwy obrażamy stare graty.

! Wysokie niemodne regały, dają nieograniczoną możliwość tworzenia z nich przeróżnych kompozycji dla kreatywnych. Wystarczy oddzielić od siebie wszystkie pojedyncze szafki po czym ustawiać, przestawiać, kombinować aż do skutku i jeśli nadal bije od tego nudą można wymienić uchwyty, okleić co nieco samoprzylepną tapetą lub modnymi motywami, przemalować, powyjmować szyby... Zazwyczaj wystarczy jedynie odkręcić nóżki, by stara komoda nabrała oryginalnego wyglądu.

 

 

 

Oddać, sprzedać lub wyrzucić!
Innym najczęstrzym błędem, jest trzymanie i ciągłe narzekanie na coś co jest nam albo zbędne, albo bezużyteczne, albo po prostu brzydkie i niepasujące do reszty stylizacji.

! Wszysto co niepotrzebne powinno zostać oddane, wyrzucone lub sprzedane. Nie kolekcjonujmy! Pozbądźmy się tych rzeczy!

 

 

 

 

Czas relaksu
Wygoda i swoboda to podstawa każdego domu. Nie ma nic gorszego niż brak miejsca do odpoczynku. Najważniejszy jest stół i krzesła przy którym spożywamy posiłki.

! Przed zakupem krzeseł do jadalni trzeba koniecznie dokładnie wymierzyć wysokość stołu, aby później nie siedzieć przy nim za nisko lub za wysoko. Również w salonie meblowym warto spędzić więcej czasu, testując poszczególne z wybranych modeli. Krzesła nie muszą być designerskie i fikuśne lecz wygodne!

 

 

 

 

<<< SPRYTNE sprzątanie - sypialnia ...
 
aa <<< SPRYTNE sprzątanie - kuchnia ...
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Sprytne sprzątanie i nie tylko
 
 

Sypiania
Kuchnia
Łazienka
Salon
Jakie rzeczy ludzie myją w zmywarkach?

Jak zasłać łóżko jak w hotelu?
Najczęstrze błędy przy sprzątaniu
Porządki w szafie
Błędy przy urządzaniu mieszkania
Zanim wystawisz dom na sprzedaż
 
 

 

 

Niebezpieczne

 
Dywany i wykładziny
Pościel
Przechadzka po mieszkaniu
Najbrudniejsze miejsca w domu
Mleko z mikrofalówki

Błędy podczas sprzątania
Dom na detoxie
Toksyczne meble
Niebezpieczne pralki
Zyrandol, który sam spada
Magiczne produkty
 
 
Coca Cola
Soda
Piwo
Woda utleniona
Sok z cytryny
Naturalne środki czyszczące zamiast chemii
Niesamowite zastosowanie octu
Rośliny pochłaniające toksyny
 

 

 

 

 

 DIY

 

DIY PROJEKTY
Haft bez haftu
Zagłówek z tapety
Jedwabne poszewki z chust
Cuda z liny i ze sznura

Drugie życie abażura

  

Inspiracje
 
 

Przytulne miejsca przy oknie
Przed i Po
Metamorfozy mebli
TOP 10 absurdalnie drogich rzeczy do domu
TOP 10 najpotrzebniejszych rzeczy w nowym domu
VirtuEla

Kontakt
Reklama

                                                


 


 

 Copyright All rights reserved.
EncykopediaNowoczesnejKobiety VirtuEla1993-2013 
Copyright | Kontakt