Home
Horoskop Majów
Horoskop Urody
Horoskop Czarny

 

 

 

 

 

 

 

 


     
 

[Baran] [Byk] [Bliznieta] [Rak] [Lew] [Panna] [Waga]
[Skorpion] [Strzelec] [Koziorożec] [Wodnik] [Ryby]

 

 

 

 

 

 

Wodnik 21.01. - 19.02.

Gospodyni z fantazją, a eksperymenta to jej specjalność. Podobnie jak w życiu tak i w kuchni nie lubi monotonii. Jest znakomitą kucharką pod jednym warunkiem - musi mieć na to ochotę. Kolekcjonuje wszystkie przepisy, w jej domu jada się inaczej niż wszędzie. Niczym filatelista kolekcjonuje całą gamę przypraw. Sama chętnie odwiedza restauracje chińskie, wietnamskie czy japońskie.

Rada: ustal jednakową porę spożywania posiłków. Pij mieszanki ziołowe. Nie przesadzaj z kawą i herbatą.

 

Ryby 20.02. - 20.03.

Ich ulubionym daniem są zupy z mięsem i kapustą kiszoną.  Gotują dobrze i dużo nawet tyle, że mogłyby zaprosić cały pułk wojska na kolację. Ale co do kuchni to chyba nie jest ona ulubionym miejscem dla Ryb. Wolą jeść na mieście. Są smakoszami jogurtów, sera, owoców morza, kapuaty i ogórków kiszonych.

Rada: odżywiaj się regularnie i zmień dietę i nie nadużywaj alkoholu! Do sklepu wystarczy jak pójdziesz raz na jakiś czas z listą produktów w dłoni, przez co unikniesz kupowania niepotrzebnych produktów.

Baran 21.03. - 20.04.

Lubią dobrze zjeść, ale nie gotować, dlatego pietraszą  potrawy proste ale zdrowe. W kuchni potrzebna jest duża zamrażarka, aby mogła pomieścić mrożonki - najszybszy rodzaj posiłków. Najlepiej czują się w barach szybkiej obsługi. W kuchni królują;  toster, mikrofalówka, mixery, roboty......

Rada: Jedz powoli, ogranicz tłuste potrawy. Przynajmniej raz w tygodniu zaskocz męża i przyrządź smakowitą kolację przy świecach.

 

Byk 21.04. - 21.05.

Ich kuchnia jest niczym skarbiec. Znajdziesz w niej wszystko. Panuje w niej ład i porządek. Byki to przysłowiowe łakomczuchy. Wprost przepadają za urządzaniem przyjęć, które są dopracowane do perfekcji
co wiąże się również z przyjemnością gotowania. Oszczędne i estetyczne Byki szczególną uwagę przywiązują do pięknej zastawy i elegankich obrusów. U nich w domu jada się punktualnie, dobrze i z deserem.

Rada: Na stres najlepszy jest spacer a nie czekoladka.

 

Bliźnięta 22.05. - 21.06.

Te kapryśne stworzenia wprost przepadają za kuchnią egzotyczną. Pod jednym warunkiem - wszystkiego potrochu i nie za często. Kawa i herbata jest na porzadku dziennym. W kuchni eksperymentują, wciąż wymyślają jakieś nowe potrawy, oczywiście nie zaglądając do książek kucharskich, od których uginają się półki.  Nie przepadają za rutynowym codziennym  gotowaniem.   Posiłki zjadają w pośpiechu na stojąco i byle co.

Rada: Nigdy bez śniadania to powinno być Twoim mottem.


Rak 22.06. - 22.07.

Przywiązują się do przepisów babci. Uwielbiają wspólne posiłki rodzinne i towarzyskie. Nie tyle chodzi Ci o wspólne jedzenie, co o pobycie razem całej rodziny. Lubią gotować a w kuchni trzymać stare babcine pamiątki. Przy kupowaniu zwracają uwagę na zawartość a nie opakowanie. Są wrogami konserwantów, barwników czy sztucznych dodatków. Przyrządzają proste i zdrowe potrawy. 

Rada: Ogranicz spożywanie czekolady. Nie jedz w pośpiechu, bez  nerwów.

 

Lew 23.07. - 23.08.

Smakosz przez duże "S". Tylko kuchnia wykwintna oparta na najwyższej jakości produktach. Lwice nie znoszą codziennego gotowania dla rodziny. Dopiero jak zapowiedzą się goście to prezentuje wielki kunszt swoich umiejętności kulinarnych, te z kolei wymagają dużo pracochłonności. W kuchni po obiedzie panuje bałagan i nie wiadomo od czego zabrać się do sprzątania. Chętnie odwiedzają restauracje i kawiarnie.

Rada: Jedz owoce, przykróć na chipsach. Trochę sportu!

 

Panna 24.08. - 23.09.

Lubią gotować i wypiekać zarazem. Są dobrze zorganizowane i oszczędne. Ponieważ są oszczędne to niczym wiewiórka na zimę stara się zabezpieczyć piwnicę w weki,  które później rozdaje sąsiadom. Jej marzeniem jest kuchnia laboratorium - dobry piekarnik, termomiks, prodiż czy szybkowar.  One po prostu muszą gotować. Stres i problemy odbierają im apetyt. Są bardziej wrażliwe od innych znaków i dlatego mają problemy z układem trawiennym. Nie przejadają się, dbają o linię.

Rada: Gotuj z życiem, bez monotonii!

 

Waga 24.09. - 23.10.

Przyrządzają bardzo wymyślne dania. Najbardziej lubią wypiekać  różnego rodzaju ciasta i torty.  Przepadają   za wszelkimi deserami, choć jak same twierdzą znają umiar we wszystkim. Duży stół, gromada domowników, piękny obrus, kwiaty w wazonie, ładna zastawa i Waga. I tak jest ok.

Rada: Potrzebujesz dużo witamin i minerałów.

 

Skorpion 24.10. - 22.11.

Podobno nie lubieją gotować.   Wpadają z jednej skrajności w drugą, bo albo się przejadają, albo dopiero wieczorem przypominają sobie o jedzeniu. I podobnie jest w kuchni albo gotują bez pamięci wyśmienite potrawy, albo przynoszą z MacDonalda hamburgery. Preferują drób, ryby, schab. Wszystko musi być dobrze przyprawione.

Rada: Zadbaj o dietę bogatą w węglowodany, nie przejadaj się, szczególnie na noc. Ogranicz alkohol.

 

Strzelec 23.11. - 21.12.

Uwielbiają dobrze zjeść, ale nie lubią gotować.  Wystawne przyjęcia to ich żywioł.  Wtedy prezentują kunszt swojej kuchni oraz oczarowują swoich gości talentem gawędziarskim.  W ich domu znajomi czują się świetnie, dlatego często do nich wracają. Na codzień w kuchni obowiązuje rutyna związana z przarządzaniem prostych potraw odgrzewanych w mikrofalówce.

Rada: Więcej warzyw, owoców i sportu. Nie przejadaj się na noc.

Koziorożec 22.12. - 20.01.

Zdrowa żywność. Z regóły są dobrymi gospodyniami. Gotują dobrze, tanio i zdrowo. Rozsądnie gospodarują pieniędzmi, znają gdzie i co najtaniej  można kupić. W jej domu nic się nie zmarnuje.   Wyczarowują  coś z niczego. W spiżarni półki pękają w szwach.

Rada: Pij duże ilości wody niegazowanej.