HOME  |  horoskopy   |  uroda  | zdrowie  |  modadom  |   DIY kosmetyki  | intrygująca kuchnia

 

       

 

   

 

                                                                VirtuEla >
 Dom  >  Intrygująca kuchnia > Oszczędzaj z głową i ołówkiem w ręku!

                                        

 

 

 

   

 

Mądre oszczędzanie, zacznijmy od kuchni
Przemyślane oszczędzanie nie ma nic wspólnego z ubóstwem czy sknerstwem. Energooszczędne oświetlenie, kompaktowe zestawy naczyń czy dobre okna to tylko namiastka tego, na czym można zaoszczędzić naprawdę dużo pieniędzy w skali rocznej. Pomówmy o oszczędzaniu w kuchni.
 

 

 

 

PŁYTA INDUKCYJNA
działa tylko wtedy, gdy postawimy na niej naczynie i wyłącza się automatycznie, gdy je zdejmiemy. Gotowanie trwa w krócej bez zbędnego zużycia energii. Na rozgrzanie 2l wody do temperatury 95 st. C płyta elektryczna potrzebuje 8-9 minut, zużywając przy tym 0,270 kWh, indukcyjna 5 minut - 0,225 kWh.
 


 

 

 

 

 

ZMYWARKA
Niezastąpiony, kuchenny pomocnik. Musimy tylko do niej włożyć, uruchomić i wyjąć lśniące naczynia. Zmywając ręcznie tę samą ilość naczyń, zużyjemy czterokrotnie więcej wody i energii.

Dzienna oszczędność:
ok. 40l wody
ok. 1 kWh energii
ok. 1 godziny czasu

 

 

 

 

NOWOCZESNA LODóWKA
niektóre chłodziarko-zamrażarki posiadają wbudowane dwa agregatory, dzięki czemu można odłączyć zamrażarkę, kiedy nic w niej w danym momencie nie przechowywujemy. Przy wyborze nowej lodówki warto brać pod uwagę jej energooszczędność. Najmniej energii zużywają urządzenia oznakowane symbolem A+++.

 

 

 

 

SPRYTNY PAROWAR
to urządzenie dzięki któremu bez problemu ugotujesz mięso, ryż, czy też jarzyny. Dla Twojej wygody urządzenie posiada 5 automatycznych programów gotowania, a także możliwość uzupełniania wody w trakcie pracy. Z myślą o Tobie i Twojej rodzinie, parowar Zelmer wyposażony został w funkcję programowania czasu włączenia oraz funkcję podtrzymania temperatury, by po powrocie do domu czekał na Ciebie gotowy, ciepły posiłek. Urządzenie posiada także pojemnik na ryż lub zupę, a także zintegrowaną podstawkę na jajka.


Zelmer 37Z010, jako jeden z nielicznych, najczęściej polecanych parowarów przez internautów.

 

 - kawa w dużych opakowaniach w przeliczeniu na cenę za kilogram jest nieco tańsza. Niewłaściwie przechowywana po otwarciu wietrzeje, tracąc swój aromat. Lepiej jest kupować mniejsze opakowania i częściej.

- recykling z głową! Zanim wyrzucisz na śmieci puszki po napojach i plastikowe butelki zgniedć je! W ten sposób zaoszczędzisz dużo miejsca nie tylko w swoim worku na odpady, ale również na wysypisku śmieci! I nie zapomnij o segregacji odpadów! Twoja pomoc jest bezcenna nie tylko dla środowiska, ale przede wszystkim pracującym tam ludziom!

- TYLKO z listą! Wybierając się na zakupy zrób listę potrzebnych produktów, które zamierzasz kupić. Przejrzyj dokładnie wszystkie półki i lodówkę, po to aby na twojej liście nie znalazły się te produkty, których jeszcze nie zużyłaś! W sklepie nie daj się skusić żadnej ofercie specjalnej. I nigdy nie wychodź po zakupy z pustym żołądkiem! 

- używaj domowej "produkcji" środków do czyszczenia kuchni, są one nie tylko przyjazne dla środowiska, ale również dzięki nim zaoszczędzisz sporą sumę pieniędzy. Kliknij, aby przejść do przepisów i porad o środkach czyszczących domowej roboty.

- gotuj większe porcje i zamrażaj.

- kapiący kran z częstotliwością 1 kropli na sekundę to utrata 11935 litrów wody rocznie! Zostanie to dodane do kosztów rachunku za wodę i ścieki.

- bezdotykowe baterie - uruchamiają strumień za pomocą elektronicznego sensora i woda płynie tylko wówczas, gdy przystawimy ręce pod kran. Poziom zużycia wody wynosi 6 l/min, czyli  o połowę mniej niż w bateriach jednouchwytowych.

- Polacy wyrzucają prawie ćwierć tony żywności rocznie. Najczęściej w śmietniku ląduje pieczywo, jajka, dania gotowe, warzywa, wędliny, ziemniaki, owoce, jogurty, sery, mięso, mleko, ryby.

 

 

 

 

<<< 20 kapitalnych trików i porad, które zaoszczędzą ci czas i pieniądze ... aa <<< Najczęściej fałszowana żywność - czyli zakupy produktopodobne  ...
 

 

 

 


                           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Zdaniem eXperta
 
 

Sprytne sprzątanie - KUCHNIA

Błędy podczas sprzątania domu
Najbrudniejsze miejsca w domu
Szkodliwe mleko z mikrofalówki

Sterylizacja myjek
Szokujące sekrety restauracji
Produkty które należy przechowywać w lodówce
Produkty których nie wolno trzymać w lodówce
Ciasto na pizzę Magdy Gessler
Mycie owoców z dodatkiem octu
EKO pułapki
Kuchenne tricki 
 

 

 

Najdroższe na świecie

 

Najkosztowniejszy ananas
Najdroższa oliwa z oliwek
Najdroższe dania
Najdroższy i najlepszy blender
Najdroższa kawa
Magiczne produkty
 
 

Coca Cola
Soda
Piwo
Woda utleniona
Sok z cytryny
Naturalne środki czyszczące zamiast chemii
Niesamowite zastosowanie octu

Ketchup

 

 

 


 

 

 

 

 

 Zakupy

 

To wykreśl z listy zakupów
Zakupy produktopodobne
Tricki w supermarketach
HAPIfORK - i nie tyjesz!
Absurdalne i bezużyteczne
Niesamowite i najpotrzebniejsze

Zadziwniające nowości


 


 

Mini Poradnik
 
 

-dla niedoświadczonych koneserów win

-dla kawoszy
-dla niedoświadczonych kucharzy
-dla rozrzutnych tips&tricks
-dla chcących zaoszczędzić
-dla dekorujących potrawy
-jak jeść homara
-jak usunąć chemię z owoców i warzyw
-przytulne miejsce przy oknie - inspiracje
-to się nadaje do mikrofalówki
-to się nadaje do zmywarki

 
VirtuEla

Kontakt
Reklama

                                                


 


 

 Copyright All rights reserved.
EncykopediaNowoczesnejKobiety VirtuEla1993-2013 
Copyright | Kontakt