HOME  |  horoskopy   |  uroda  | zdrowie  |  modadom  | DIY kosmetyki | intrygująca kuchnia

 

 

       

 

   

 VirtuEla >  Moda >
Jak zostać modelką?

 

 

W mieście pojawiła się przyjezdna "Agencja" organizująca casting na modelki. Pani X, kiedy tylko się o tym dowiedziała, bez zastanowienia wyraziła zgodę na udział swojej córki w organizowanym przez ową agencję castingu. Reszta jak z filmu...


Zaczarowane urokiem dziewczyny "JURY" od razu zaprosiło ją (jak i wszystkie pozostałe uczestniczki castingu) do wzięcia udziału w sesji fotograficznej, celem stworzenia im portfolio. Nic wielkiego, wydatek kilkuset złotych (2-tygodniowa pensja pani X). 


Matka jest na 100% przekonana, że jej córka zrobi zawrotną karierę, a agencja która się pojawiła jest zesłaniem z niebios!

 

Ile jest tak naiwnych matek jak Pani X i ile tego typu agencji? Trudno powiedzieć. Nie dajmy się omamić. Takie "agencje" to wielkie pic na wodę.

Pomówmy o modelingu
rozmowa z  "Body Part" model, współorganizatorką pokazów Ellen Cathy Gaublieu.

P: Młoda, piękna, zgrabna, niedoświadczona dziewczyna marzy o karierze top modelki. Jaki pierwszy krok powinna uczynić, aby zdobyć wymarzoną pracę?

O: Piękno jest pojęciem względnym. Zapotrzebowanie na urodę zmienia się z roku na rok. Jeszcze nie tak dawno na wybiegach królowały tylko wysokie szkielety. Dzisiaj wygląda to trochę inaczej, a jak będzie w przyszłości zobaczymy. Wracając do pierwszego kroku. Każda modelka ma swoją agencję, dla której pracuje. Pierwszym krokiem jest oczywiście znalezienie właściwej agencji, która zechce zainwestować w wykreowanie jej wizerunku.


P: Dlaczego agencja?

O: Agencje z prawdziwego zadrzenia dysponują ogromnym budżetem finansowym, pokrywają wszystkie koszta treningu, sesje próbnych zdjęć do portfolio, wizaż, zakwaterowanie itp.  Ich zadaniem jest znaleźć i zapwenić pracę modelce. Oni podpisują kontrakty, ustalają grafiki zajęć, pilnują, aby modelka była na wytyczonych pokazach punktualnie. Oni też kasują czeki oraz przyjmują wszystkie skargi. Taka kosztowna inwestycja zazwyczaj im się opłaca, przynosząc zyski z przyszłej pracy modelki. Za wylansowanie modelki agent w USA kasuje (10%-33%) z jej zarobków.

P: Gdzie i jak znaleźć taką agencję?

O: Top Agencje mają swoje siedziby w największych metropoliach takich jak Paryż, Nowy Jork, Londyn, Mediolan, czyli wszędzie tam, gdzie jest największe skupisko BIG FASHION czyli: kreatorów, pokazów, magazynów mody itd, itp. Adresy można znaleźć w internecie, ale również w książkach telefonicznych danego miasta.

P: Dziewczyna znajduje adres agencji i co dalej?

O: Najpierw należy zebrać jak najwięcej informacji o agencji. Wśród poważnych zawsze znajdzie się czarna owca, która bazuje tylko i wyłącznie na wyłudzeniu pieniędzy. Jeżeli takich informacji nie jesteśmy w stanie zebrać zawsze można próbować nawiązywać kontakty do momentu, gdy pracownicy agencji nie żądają żadnych opłat z góry. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak tylko zrezygnować z dlaszej współpracy i szukać dalej. NIGDY! nie należy podpisywać żadnych wstępnych umów, które w przyszłości mogą przysporzyć masę kłopotów. Przed podpisaniem umowy, każdy paragraf musi być dokładnie rozważony i przeanalizowany. W tym przypadku najlepiej udać się po pomoc do prawnika.

Często organizowane są castingi, na które warto chodzić. Za pośrednictwem internetu można wysyłać swoje zdjęcia lub portfolio, zależy od tego czego oczekuje agencja. Zazwyczaj żądają 2-3 zwakłe zdjęcia, na których dziewczyna wygląda naturalnie. Należy wiedzić, że wysyłając takie zdjęcia nie muszą być one wcale profesjonalne najlepszej jakości.

P: Przez cały czas mówimy o największych agencjach, a co z tymi mniejszymi, czy nie są one godne uwagi?

O: Mniejsze agencje w mniejszych miastach nie mają wystarczająco dużo kontaktów z potencjalnymi pracodawcami. Nie dysponują też wystarczająco dużym budżetem, który niezbędny jest do zainwestowania w przyszłą modelkę. Zazwyczaj wygląda to tak, że w momencie kiedy dziewczyna zgłasza się do takiej agencji otrzymuje wytyczne gdzie i do kogo ma się zgłosić na sesję zdjęciową do portfolio, adres organizowanych treningów oraz niezbędne wskazówki,  na start do kariery. Często wszystkie koszta pokrywa dziewczyna. Tak naprawdę większość takich agencji sama dokładnie nie ma pojęcia co robi.

P: A co sądzi Pani o ogłoszeniach w regionalnych gazetach typu „Modele, dzieci, dorośli potrzebni od zaraz do katalogów …?

O: Agencje z prawdziwego zdarzenia nie potrzebują dawać takich ogłoszeń. Osoby, które znam i które się tam zgłosiły, nigdy nie otrzymały żadnej pracy. Natomiast musiały wpłacić wpisowe.

P: W jakim wieku powinna być modelka?

O: Modelki zazwyczaj zaczynają w wieku mniej więcej 15 lat, ich kariera kończy się ok. 22 roku życia. Znam agencje, które zatrudniają tylko doświadczone kobiety powyżej 30 roku życia.

P: Ile zarabiają modelki?

O: Tylko garstka najlepszych zarabia miliony dolarów rocznie. Inne w zależności od agentów i opłat fotografa, wyciągają od 150 do 300 dolarów na godzinę.

Przez cały czas mamy na uwadze rynek amerykański.

P: Jakie są typy modelek?

1. FASHION EDITORIAL MODELING - Vogue, Elle, Glamour, Cosmo, itp  praca polega głównie na pozowaniu do zdjęć do magazynów mody

2. FASHION RUNWAY MODELING  pokazy mody na wybiegach

3. FASHION CATALOG MODELING  pozowanie do zdjęć w katalogach mody

4. FASHION PRINT MODELING  moda i uroda do druku

5. FASHION SHOW ROOM MODELING  prezentacja mody dla nabywców w show room

6. FASHION LINGERIE MODELING  bielizna, wymagana jest odpowiednia sylwetka i nienaganne ciało

7. FASHION FITNESS MODELING  praca u producentów sportowej odzieży, dla sportowych czasopism itp

8. FASHION BATHING SUIT MODELING  podobnie jak w lingerie, prezentacja strojów kąpielowych dla magazynów, na wybiegach itp

9. FURTHER DIVISIONS  praca dla dzieci, młodzieży, size plus

10. FASHION TEAROOM MODELING  praca polega na prezentacji odzieży, głównie w klubach, restauracjach, tam gdzie skupia się najwięcej kobiet. Modelka krąży między stolikami prezentując odzież.

11. PRODUCT DEMO  w Polsce określa się to mianem hostessy

12. TRADE SHOW MODELING  jak wyżejWeronika Sammy Jones for VirtuEla

 

 

 

   Techniki kamuflażu 
 jak dobrać odpowiedni fason dżinsów
<<<
aaaaaaa

 Techniki kamuflażu
jak dobrać odpowiedni fason sukienki
<<<

 

 

 

 

 


 

 

 

  

 Replica vs. Oryginał
 
 
Prawie wszystko o UGG
UGG
Dolce&Gabbana
Marc Jacobs
Chanel
  

 

 

Rady ekspertów

 
Zakupy krok po kroku
Porządki w szafie
W pułapce wyprzedaży
Pod okiem stylistki
Jak zostać modelką
 
Fashion
 
 
Metro-Styl
Grzechy stylu JEJ
Grzechy stylu JEGO

Fakty i mity o modzie
Modowe blogi
Nowe czarne
DIY modne przeróbki
Rodzaje toreb damskich
Galeria obuwia 2013
Jak oswoić się z butami
Sekrety z czerwonego dywanu


 

 Techniki kamuflażu

 
Dżinsy
Bikini
Mała czarna
Rady stylistów
Gdy pieniądze nie grają roli
 
 
Najdroższe torebki świata
Najdroższe buty damskie
Najdroższe dżinsy świata
VirtuEla

Kontakt
Reklama

 


 


 Copyright All rights reserved.
EncykopediaNowoczesnejKobiety VirtuEla1993-2013 
Copyright | Kontakt