HOME  |  horoskopy   |  uroda  | zdrowie  |  modadom  | DIY kosmetyki | intrygująca kuchnia

 

 

       

 

   
VirtuEla >  Moda >
Co wiesz o stylu metro?

 

 

Mężczyzna
                   metroseksualny

Rada:   Nigdy nie bierz za męża metroseksualnego mężczyzny.

Powód: Zawsze będzie używał twoich kosmetyków.

Zalety - idealny partner na zakupy.

 

Leonardo di Caprio, David Beckham, Justin Timberlake, David Bowie, Ben Affleck, Paweł Wilczak – czołówka przesadnie dbających o siebie panów.

 

Martin K. McCorg for VirtuEla
Po czym poznać metroseksualnego gościa?

Leonardo di Caprio -  uroda ślicznotki, brak zarostu, wydepilowane brwi, perfekcyjnie ułożone na żel włosy, wydepilowane ciało, lekki makijaż, zadbane paznokcie.

Justin Timberlake – uroda młodzieńca, wybielone i  wyprostowane zęby, raz w tygodniu manicure i pedicure, obcisłe bluzeczki, wymalowane paznokcie, wydepilowane nogi, brwi i włosy na piance, zawsze innaczej wymodelowane.

David Beckham – zatrudnia osobistego fryzjera, który jest na każde jego wezwanie przez 24 godz. na dobę, depiluje brwi i ciało, obwieszony diamentami niczym cygańska kobyła, zadbany do przesady.

Inaczej mówiąc... są to faceci do przesady zadbani, odwiedzający salony piękności, zawsze z perfekcyjnie ściętymi i ułożonymi włosami, nienagannie ubrani,  pachnący, wydepilowani, wykremowani. Używają kosmetyków upiększających, lubią zakupy i wszystko to, co jest w stanie poprawić ich wygląd, rzadko kondycję.

Mężczyźni metroseksualni nie mają nic wspólnego z gejami czy innymi "innymi inaczej". Są idealnymi mężami i kochającymi ojcami, przeważnie zajmują wysokie stanowiska.  Ponieważ do Polski wszystko przychodzi nieco później, podobnie mamy ze  stylem-metro  – tak przynajmniej piszą w artykułach kolorowych czasopism.

Osobiście znam paru poważnych facetów, którzy już ponad 30 lat temu każdego ranka mizdrząc się przed lustrem spędzali minimum 2 godziny w łazience. Maseczki, brązowa opalenizna, manicure czy inne upiększające duperele były w ich życiu niezbędne-czyli nic się nie zmieniło, skąd więc stwierdzenie, że ten styl jest u nas od niedawna?  

żyjemy w kraju o nieco staroświeckich poglądach,  samo wyjście na miasto w białych spodniach w zimie wzbudza uwagę przechodniów. Aby doszło do całkowitej akceptacji wyperfumowanego, eleganckiego chłopaka, którego mijamy na przejściu dla pieszych w zwykłej dzielnicy miasta musi minąć jeszcze parę lat. Możliwe, że wtedy też eksperci min. od psychologii przestaną doszukiwać się przyczyn takiego, a nie innego wyglądu, który w innych krajach jest czymś normalnym i nikogo nie dziwi.

Możliwe, że taki „laluś” po prostu nie pasuje do szarej rzeczywistości, którą przydałoby się nieco zmienić i stąd to całe zamieszanie.

 

 

 

   Techniki kamuflażu 
 jak dobrać odpowiedni fason dżinsów
<<<
aaaaaaa

 Techniki kamuflażu
jak dobrać odpowiedni fason sukienki
<<<

 

 

 


 

 

 

  

 Replica vs. Oryginał
 
 
Prawie wszystko o UGG
UGG
Dolce&Gabbana
Marc Jacobs
Chanel
  

 

 

Rady ekspertów

 
Zakupy krok po kroku
Porządki w szafie
W pułapce wyprzedaży
Pod okiem stylistki
Jak zostać modelką
 
Fashion
 
 
Metro-Styl
Grzechy stylu JEJ
Grzechy stylu JEGO

Fakty i mity o modzie
Modowe blogi
Nowe czarne
DIY modne przeróbki
Rodzaje toreb damskich
Galeria obuwia 2013
Jak oswoić się z butami
Sekrety z czerwonego dywanu


 

 Techniki kamuflażu

 
Dżinsy
Bikini
Mała czarna
Rady stylistów
Gdy pieniądze nie grają roli
 
 
Najdroższe torebki świata
Najdroższe buty damskie
Najdroższe dżinsy świata
VirtuEla

Kontakt
Reklama

 


 


 Copyright All rights reserved.
EncykopediaNowoczesnejKobiety VirtuEla1993-2013 
Copyright | Kontakt