HOME  |  horoskopy   |  uroda  | zdrowie  |  modadom  | DIY kosmetyki | intrygująca kuchnia

 

 

       

 

   
VirtuEla >  Dom  >  Obrzydliwe miejsca w mieszkaniu

 


                  

 Najbrudniejsze miejsca w każdym mieszkaniu 

 

Oto TOP 8 na liście najbrudniejszych miejsc w każdym mieszkaniu. Ku zaskoczeniu, kosze na śmieci i muszle klozetowe nie znalazły się w felernej ósemce.

Kolejność przypadkowa.

 

 

 

Blat kuchenny jest jednym z najczęściej używanych miejsc w każdym mieszkaniu. Dzieją się tu przeróżne rzeczy, od wypakowywania zakupów, poprzez przyrządzanie posiłków. Patroszenie ryb i kurczaków, świeże jaja, warzywa i owoce to tylko namiastka zanieczyszczonych pestycydami i skażonych produktów z jakimi ma doczynienia nasz blat, dlatego ważne jest, aby codziennie po przyrządzeniu posiłków był on porządnie umyty gorącą wodą z płynem do mycia naczyń, dokładnie spłukany i wytarty do sucha.

 

 

 

Kubki, w których przetrzymywane są do szczotki do mycia zębów to następny "zbiornik" dla bakterii. Przeciętny pojemnik gromadzi ponad 2 miliony komórek bakterii. Zalecane jest, aby myć je pod wrzącą wodą lub w zmywarce przynajmniej raz w tygodniu.

 


 

 

 

Ciemne, wilgotne miejsce wewnątrz maszyny do parzenia kawy jest wymarzonym miejscem do rozwoju pleśni i bakterii. National Science Foundation zaleca regularne mycie maszyny przynajmniej raz w miesiącu. 

Wlać do zbiornika maszyny dwie szklanki octu. Pozostawić na pół godziny, po czym włączyć cykl. Usunąć ocet z dzbanka, a następnie wypełnić zbiornik wodą i włączyć ponownie. Czynność należy powtórzyć 2-3 krotnie, do momentu, aż zapach octu całkowicie się ulotni.

Takie czyszczenie nie tylko wypleni wszystkie nagromadzone przez miesiąc bakterie, ale tym samym sprawi, że zaparzona kawa będzie smakowała jak nigdy dotąd.

 

 

 

 

Dywany i wykładziny. Na podstawie badań przeprowadzonych w nowojorskim centrum medycznym New York University Langone  wynika, że dywany i wykładziny gromadzą ok. 200 tys. bakterii na cal kwadratowy. 

Codzienne odkurzanie nie jest w stanie wyssać wszystkich pozostałości z pożywienia czy sierści zgromadzonych na dnie dywanu. Według ekspertów najlepszym sposobem jest regularne czyszczenie parowe, które powinno być powtarzane co półtora roku.


 

 

 

 

Każdy wie, że kuchenne myjki są idealnym siedliskiem i pożywką do rozwoju bakterii. Badania NSF dowiodły, że leżące w pobliżu zlewu gąbki mogą zawierać bakterie E coli oraz salmonellę. Eksperci zalecają wymianę myjek na nowe co 2 tygodnie, oraz regularne ich odkażanie w mikrofalówce. Dwie minuty pozwala zabić większość pasożytów, wirusów i zarodników tam zagnieżdżonych.

więcej o sterylizacji myjek ...

 

 

 

Badania przeprowadzone przez National Science Foundation, wykazały że aż o 26% więcej niż gdziekolwiek indziej bakterii gronkowca czai się na nas w obrębie wanny i prysznica. Kontakt z nimi może doprowadzić do zakażeń dróg moczowych oraz zmian skórnych. Aby temu zapobiec wystarczy raz dziennie spryskać wspomniane miejsca z kotarą wanny włącznie przeznaczonym do tego celu płynem  lub wykonać go samodzielnie. Oto przepis:

Pół szklanki sody wymieszać z litrem gorącej wody, aż do całkowitego jej rozpuszczenia, a następnie  dodać litr zimnej wody i pół szklanki octu. Przelać do butelki z rozpylaczem i gotowe!

 

 

 

Pokrętła i uchwyty przy kuchence do gotowania, są  najbardziej zanieczyszczone ze wszystkich możliwych uchwytów w całym mieszkaniu. Tylko regularne ich mycie przy użyciu odpowiednich płynów (w/g instrukcji producenta) jest w stanie zmniejszyć rozwój gromadzących się na nich bakterii.

 

 

 

 

<;<< SPRYTNE sprzątanie - sypialnia ...
 
aa <<< SPRYTNE sprzątanie - kuchnia ...
 
aa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Sprytne sprzątanie i nie tylko
 
 

Sypiania
Kuchnia
Łazienka
Salon
Jakie rzeczy ludzie myją w zmywarkach?

Jak zasłać łóżko jak w hotelu?
Najczęstrze błędy przy sprzątaniu
Porządki w szafie
Błędy przy urządzaniu mieszkania
Błędy podczas sprzątania domu
Zanim wystawisz dom na sprzedaż
 
 

 

 

Niebezpieczne

 
Dywany i wykładziny
Pościel
Przechadzka po mieszkaniu
Najbrudniejsze miejsca w domu
Mleko z mikrofalówki

Niebezpieczne błędy podczas sprzątania
Dom na detoxie
Toksyczne meble
Niebezpieczne pralki
Zyrandol, który sam spada
Magiczne produkty
 
 
Coca Cola
Soda
Piwo
Woda utleniona
Sok z cytryny
Naturalne środki czyszczące zamiast chemii
Niesamowite zastosowanie octu
Rośliny pochłaniające toksyny
 

 

 

 

 

 DIY

 

DIY PROJEKTY
Haft bez haftu
Zagłówek z tapety
Jedwabne poszewki z chust
Cuda z liny i ze sznura

Drugie życie abażura

  

Inspiracje
 
 

Przytulne miejsca przy oknie
Przed i Po
Metamorfozy mebli
TOP 10 absurdalnie drogich rzeczy do domu
TOP 10 najpotrzebniejszych rzeczy w nowym domu
VirtuEla

Kontakt
Reklama

                                                


 


 

 Copyright All rights reserved.
EncykopediaNowoczesnejKobiety VirtuEla1993-2013 
Copyright | Kontakt