HOME  |  horoskopy   |  uroda  | zdrowie  |  modadom  |   DIY kosmetyki  | intrygująca kuchnia

 

       

 

   
VirtuEla >  Uroda > Pielęgnacja dłoni


 

Kobieca wyizytówka "Pielęgnuj swoje dłonie tak, jak pielęgnujesz  twarz".

Każdego dnia nasze dłonie wykonują bardzo ciężką pracę. To one mają do czynienia z powszechnie stosowanymi chemikaliami, detergentami, solami, wybielaczami, kwasami, zanieczyszczonymi produktami, których nie sposób jest nie dotykać. Tylko odpowiednia pielęgnacja jest w stanie opóźnić ich proces starzenia.

            

 

Co robić?

Najprostrzym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zakup zmywarki. Taka inwestycja nie tylko wpłynie dodatnio na wygląd naszych dłoni, ale dodatkowo zaoszczędzi czas i pieniądze. Groźne dla zdrowia chemikalia, stosowane do czyszczenia podłóg, kuchni i łazienek warto zamienić na tradycyjne, stosowane przez nasze prababki preparaty dostępne w każdej kuchni takie jak soda, ocet czy cytryna. Więcej na ten temat w dziale "DOM".

Jeżeli nie jesteście przekonane do tradycyjnych, ekologicznych produktów czyszczących, czytajcie dalej...

warto zaopatrzyć się w kilka par gumowych rękawic, z przeznaczeniem do obróbki warzyw, mycia naczyń, zlewów, toalet, prania czy prac ogrodowych, gdyż te czynności najbardziej narażają skórę dłoni na wysuszenia i infekcje.


Dermatolodzy zalecają preparaty Retin-A, lub produkty zawierające retinol i przeciwutleniacze, takie jak witamina C lub CoffeeBerry, które skutecznie pomagają zachować zdrowie skóry. Każdego dnia należy używać kremów
nawilżających oraz kremów z filtrami wychodząc na zewnątrz.

W przypadku "naprawienia" doznanych już na skórze "szkód" w postaci przebarwień, dużych piegów czy rozszerzonych niebieskich żył dermatolog Jenny Willis zaleca zabiegi laserowe.
 

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest parafinoterapia i jak ją stosować?

Parafinoterapia jest zabiegiem zalecanym przez lekarza.  Stosuje się go przeważnie  przy leczeniu stanów zapalnych stawów oraz tkanek miękkich kończyn.

Zbyt częste stosowanie tego zabiegu może doprowadzić do odwapnienia kości w danym miejscu, dlatego nie należy przesadzać.

Zabieg można wykonać samodzielnie w domu, z zachowaniem ostrożności, gdyż niewłaściwie użyta, gorąca parafina może spowodować poparzenia.

Parafinę należy rozpuścić w garnku zanurzonym  w gorącej wodzie.  Uzyskaną stygnącą "powłokę" z parafiny nakładamy na wybrane miejsca /o ilości warstw decyduje lekarz/, następnie otulamy je foliowym workiem i ciepłym ręcznikiem. Zabieg  nie powinien  trwać dłużej niż 60 min.

Czy powinnam robić peeling dłoni i jakie są jego zalety?

Peeling służy do złuszczania warstwy rogowej naskórka. Dzięki regularnemu stosowaniu peelingu, (raz w tygodniu), skóra staje się odmłodzona, bardziej ukrwiona i delikatniejsza.

Moje paznokcie są kruche, bez przerwy się łamią.

Sprawdzonym i niezawodnym sposobem jest tradycyjne moczenie  paznokci w ciepłej oliwie z oliwek (ok 10 min dziennnie). Należy również znaleźć tego przyczynę, może to być np. oznaką niedoboru żelaza w organizmie.

Co oznacza Green Peel?

Rodzaj peelingu, wykonywanego w gabinetach kosmetycznych. Odpowiedni dla kobiet w każdym wieku. Polega na wmasowaniu w skórę rąk mieszanki odpowiednich ziół, a następnie kompresu, który jest zmywany po ok. 15 min.. Na koniec na dłonie nakładany jest odżywczy preparat, łagodzący podrażnienia. Zabieg głęboko oczyszcza, zmiękcza i wygładza naskórek. Efekt widoczny od razu.

Więcej domowych sposobów pielęgnujących dłonie w DIY kosmetyki.

 

 

 


 

<<< pielęgnacja twarzy

<<< pielęgnacja nóg ...

<<< DIY kosmetyki

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

  

 Tips&Tricks
 
 
Sekrety Gwiazd
Sekrety Modelek
Sekrety Wizażystów
Video krok po kroku
Perfekcyjne dłonie
Zgrabne nogi 


 

 

 

Top 05

 
Najseksowniejsze zapachy dla NIEJ
Najseksowniejsze zapachy dla NIEGO
Bezużyteczne kosmetyki
Romantycznych zapachów dla Panny Młodej
 
Inne
 
 
Fryzjerzy celebrytów
Historia włosa
Fakty i mity o kosmetykach
Kiedy wyrzucić kosmetyk?
Techniki nakładania podkładu
Pędzle do makijażu
Twarz pod okiem experta
Czekoladowa maseczka

 

 


   


 

 4 pory roku

 
Pani Wiosna
Pani Lato
Pani Jesie
ń
Pani Zima

 

 

 

Produkty Roku
 
 
Najlepsze tusze do rzęs
Najlepsze podkłady
Najlepsze pomadki do ust
Najlepsze eyelinery
 
VirtuEla

Kontakt
Reklama


 


 

 Copyright All rights reserved.
EncykopediaNowoczesnejKobiety VirtuEla1993-2013 
Copyright | Kontakt