HOME  |  horoskopy   |  uroda  | zdrowie  |  modadom  | DIY kosmetyki | intrygująca kuchnia

 

 

       

 

   
VirtuEla >  Moda > sprytne zakupy

 

 

Kupuj z głową i ołówkiem w ręku


Czyli zamierzasz wybrać się na zakupy, tak??  Jeżeli zastosujesz się do poniższych wskazówek, twoje zakupy mogą okazać się najlepszą inwestycją roku!

i ....
zaczynamy

Otwórz szafę: rzeczy, których nie nosisz - oddaj potrzebującym lub wystaw na aukcję.


Krok 2
zrób listę i dopóki jej nie skompletujesz noś ją zawsze przy sobie.
Spis jest bardzo istotny. Przypomnij sobie ile razy naraziłaś się na niepotrzebny wydatek. Wchodzisz do sklepu, wisi  bluzka skomponowana z eleganckim kostiumem, (przy odpowiednim oświetleniu sprawia zachwycający efekt), nie zastanawiając się kupujesz. W domu okazuje się, że ta z zeszłego roku jest prawie identyczna.

Zastanów się, ile pieniędzy każdego sezonu lub miesiąca możesz przeznaczyć na ubrania. Jeżeli stać cię tylko na kilka rzeczy, wybierz z listy te, które są  najistotniejsze.

Nie próbuj oszczędzać, markowe ciuchy są dość drogie, lecz dobrej jakości. Lepiej mieć jedną rzecz, a dobrą niż kilka szmatek, które nie wiadomo czy nie rozciągną się jeszcze przed pierwszym wypraniem.

Jeżeli chcesz dobrać odpowiedni kolor np. bluzki do spodni, weź spodnie ze sobą. Zrób makijaż, uczesz włosy, załóż rajstopy i odpowiednie obuwie, abyś mogła obejrzeć siebie jak najdokładniej w sklepowej przymierzalni.

Jeżeli nie jesteś przekonana czy dobrze wybierzesz - poproś o radę przyjaciółkę. Musisz ją znać na tyle, aby była z tobą szczera i miała gust.

Nigdy nie decyduj się na kupno np. sukienki tego samego dnia, w którym jej potrzebujesz. Wydasz kupę pieniędzy i z pewnością nie będziesz z niej zadowolona.

Czujesz się zmęczona? Idź do domu i wróć następnym razem. Taka passa nie sprzyja robieniu zakupom.

Prównuj: zanim cokolwiek kupisz przejdź się po paru innych sklepach. Ceny mogą być zróżnicowane.

Bez względu na to czy wydasz 5000 czy 50zł., musisz być usatysfakcjonowana z zakupu!


Pamiętaj o sprytnych chwytach reklamowych w sklepach:

- zainstalowane wklęsłe lustra - wyszczuplają sylwetkę

- zainstalowane lustra o rożowym zabarwieniu  - sprawiają, 
że nasza   karnacja wygląda na opaloną

- lustra pochylone sylwetkę wydłużają

 


 

PODSUMUJMY

- zawsze kupuj z wcześniej sporządzoną listą
- nigdy nie kupuj pod wpływem impulsu
- porówuj ceny
- zawsze mierz ubranie przed zakupem
- nigdy nie wyrzucaj paragonu! Jest on niezbędny przy zwrocie lub reklamacji towaru
- nigdy nie usuwaj zawczasu metek
- nie zapominaj pytać przy kasie o zniżkiSklepy z odzieżą używaną

Pewexy, Lumpexy, czy jak kto woli, cieszą się dużą popularnością i od czasu do czasu warto tam zajrzeć. Czynią to nawet niektóre znane gwiazdy z Hollywood i wcale nie dlatego, że ich nie stać, ale często można tam znaleźć coś niepowtarzalnego.

Większe zachodnie "second handy" każdego sezonu otrzymują odrzuty nowej odzieży z fabryk lub ze sklepów detalicznej sprzedaży. Tommy Hilfiger, Ralph Lauren, Nautica.... to tylko niektóre, znane marki, jakie można tam znalezć za grosze i z metkami.


Aukcje

tu mamy największe pole do popisu i każdy bez wyjątku znajdzie to czego szuka.  Jeden warunek: trzeba mieć czas i ochotę na szperanie...

ale uwaga!

Zdecydowana większość znanych i cenionych marek to repliki! Do najczęściej kopiowanych towarów należą: Burberry, Gucci, obuwie YSL i UGG, Louis Vuitton, Abercrombie&Fitch, Prada, Hermes, Moschino, Dior, Versace, Chanel, jak również Tommy Hilfiger, D&G .....Kosmetyki MAC, Lancome, Gurelain, Chanel, Dior.... sygnowane akcesoria dla zwierząt. W sumie wszystko co drogie, znane i chodliwe, jest podrabiane. Trzeba więc uważać!

Jeżeli nie jesteś w stanie dostrzec różnicy pomiędzy oryginałem a repliką, zrezygnuj, przynajmniej do momentu, aż nie zbierzesz wystarczającej wiedzy na ten temat.

Oryginalne towary wystawiane na aukcjach, są przeważnie wyraziście wyeksponowane na zamieszczonych przez sprzedającego zdjęciach.

 Szczególną uwagę należy zwracać na zdjęcia z metkami wewnętrznymi. Jeżeli takich brak, a towar wygląda na autentyk, warto poprosić sprzedawcę o przesłanie dodatkowych fotek.


Jedna  metka to za mało....
luksusowe ubrania posiadają  więcej niż jedną wszywkę przy kołnierzu z nazwą producenta. Np. odzież wierzchnia Burberry's  oprócz tradycyjnej dużej wszywki z "koniem", który jest dość specyficznie wyszyty i trudny do podrobienia (przeważnie końcówka ogona zdradza jego autentyczność) posiada dodatkowe, duże dwuwarstwowe wszywki ze składem materiału.

Dodatkowo jedna z podanym rozmiarem "ukryta" jest w kieszeni płaszcza lub kurtki. Zdarza się, że chińscy "podrabiacze" wszywają w kieszenie swoich płaszczy i kurtek podobne, lecz marnej jakości i z całkowicie inną czcionką. Więcej o "oryginałach vs. replikach"  jest na VirtuEli.

Jeżeli znalazłaś coś ciekawego, ale nie jesteś pewna co do oryginalności, zapytaj expertów
VirtuEli Kontakt.  


Udział w aukcji
biorąc udział w aukcji, warto zawczasu ustalić sobie maksymalną cenę końcową jaką jesteś w stanie za dany towar zapłacić. Nieprzemyślane nabijanie  może narazić cię na drogi wydatek, tym bardziej, że nigdy nic nie wiadomo czy w rzeczywistości, aż tyle osób bierze udział w aucji, czy też jesteś przebijana przez samego sprzedawcę, który podbija cenę swojego towaru z innego konta.
 


Kup teraz
jeżeli coś wpadło ci w oko i chcesz to mieć, nie trać głowy! Wpisz w wyszukiwarkę (znajdującą się na portalu aukcyjnym) nazwę danego towaru i porównuj ceny u innych sprzedawców. Zdziwisz się jakie mogą być różnice.Ceny za dostawę
zawsze sprawdzaj opłaty za przesyłkę. Niektórzy sprzedawcy wystawiają niską cenę w opcji "Kup teraz", celem zaniżenia kosztów prowizji dla serwisu aukcyjnego, nadrabiając astronomicznymi kosztami za przesyłki.

 


Najlepszy czas na kupowanie
najlepszym czasem na wygranie fantastycznej rzeczy za grosze w kończących się aukcjach są święta oraz piątek wieczór, sobota i niedziela do wieczora. W tym czasie ludzie wychodzą z domów, imprezują i nie w głowach im śledzenie aukcji. Wykorzystaj ten czas, na upolowanie czegoś nadzwyczajnego za bezcen!.

 

Nigdy
nie decyduj się na zakupy pod wpływem używek. Następnego dnia możesz tego gorzko żałować. 

 

 

  

   Jak kupować na wyprzedażach - czyli 5 rad dla konsumentów wybierających się na wyprzedaże <<<

 

 

 

 


 

 

  

 

 

 

                                       

 

 

 

 

 

  

 Replica vs. Oryginał
 
 
Prawie wszystko o UGG
UGG
Dolce&Gabbana
Marc Jacobs
Chanel
  

 

 

Rady ekspertów

 
Zakupy krok po kroku
Porządki w szafie
W pułapce wyprzedaży
Pod okiem stylistki
Jak zostać modelką
 
 Fashion
 
 
Metro-Styl
Grzechy stylu JEJ
Grzechy stylu JEGO

Fakty i mity o modzie
Modowe blogi
Nowe czarne
DIY modne przeróbki
Rodzaje toreb damskich
Galeria obuwia 2013
Jak oswoić się z butami
Sekrety z czerwonego dywanu

 

 Techniki kamuflażu

 
Dżinsy
Bikini
Mała czarna
Rady stylistów

 

 

 

Gdy pieniądze nie grają roli
 
 
Najdroższe torebki świata
Najdroższe buty damskie
Najdroższe dżinsy świata


 

 

 

 

 


 


 Copyright All rights reserved.
EncykopediaNowoczesnejKobiety VirtuEla1993-2013 
Copyright | Kontakt