HOME  |  horoskopy   |  uroda  | zdrowie  |  modadom  |  DIY kosmetyki  | intrygująca kuchnia

 

       

 

     

 

                   VirtuEla >  Zdrowie > Zalety  Sexu

Zalety SeXu

Lekarze uważają, że seks powstrzymuje objawy starzenia, a osoby które regularnie go uprawiają, są zdrowsze, piękniejsze i bardziej pogodne.
 

SzczꜶliwi, spełnieni kochankowie są życzliwsi nie tylko dla siebie, ale też pozytywnie nastawieni do œświata.

 

Dla zdrowia

Spróbujcie zobaczyć seks w aspekcie sportowym - jednak nie jako zdobywanie kolejnych trofeów, ale jako improwizowaną gimnastykę rytmiczną, rozciśganie - po prostu cośœ w rodzaju total body condition. A pracują nie tylko mi궜nie, ale i stawy, kręgosłup, skóra.

Dla diety

Namiętny pocałunek kosztuje organizm około 20 kalorii, pół godziny gry wstępnej wydatek energetyczny 50-60 kalorii, a sam seks - w zależnośœci od naszej inwencji - 150 do 400 kalorii i to spalonych daleko przyjemniej niż pedałowanie na rowerku w fitness clubie. Ponadto regularne uprawianie seksu wpływa też korzystnie na przemianę materii. Dla niedowiarków pozostaje jeszcze taki prosty argument - kiedy się kochasz, to nie jesz (chyba że polewasz akurat partnera miodem, okładasz kawiorem i truskawkami, bo od samego wyjadania kaparów i oliwek z pępka nie przytyjemy - bez obaw. No i wiecie - seks poprawia humor co najmniej tak dobrze jak kremówka, a w przeciwieństwie do tej ostatniej trudno go przedawkować.

Dla urody

Nic tak nie przydaje blasku jak orgazm, jak na razie jednak nie aplikują go w gabinetach kosmetycznych, więc musimy go sobie organizować same. Dzięki orgazmowi, skóra jest œświetnie ukrwiona, łatwiej są więc eliminowane toksyny. Piękniejemy też od samej œświadomśoœci, że nasze ciało budzi pożądanie, podoba się, akceptujemy jego mankamenty (w końcu nikt nie jest doskonały).

Dla włosów

Seks ma poprawiać wygląd włosów? Otóż to prawda - intensywne życie seksualne pobudza cebulki włosów do wzrostu - kobietom włosy gęstnieją i nabierają blasku, a mężczyznom szybciej rośœnie zarost - stąd zapewne mit macho i moda na lekko niedogolony zarost - po prostu w ten sposób każdy facet wygląda jakby przed chwilą uprawiał seks. A wszystko to za sprawą hormonów, których dodatkowe porcje uwalniają się podczas seksu - to one pobudzają wzrost włosów i osuszają gruczoły łojowe.


Na dobry humor

Seks (prawie) zawsze jest przyjemny i sprawia radoœść, jest więc jedną z nielicznych naszych aktywnośœci, które nie mogą się nie udać. Osoby, które pilnie odrabiają zadania łóżkowe, są bardziej zadowolone z życia, radośœniejsze, rzadziej popadają w depresję. Dzieje się tak również za sprawą endorfiny - hormonu odpowiedzialnego za dobry nastrój. Czasem więc można sobie seksem poprawić nastrój, ale psychologowie przestrzegają przed nadużywaniem go w stanach depresyjnych (zobacz "Seks na depresję").

Proszę jednak pamiętać, by nie traktować partnera jak przyrządu do ćwiczeń czy œśrodka na porost włosów, bowiem element emocjonalny odgrywa tu ogromną rolę. Tymczasem radzę zadbać o siebie i partnera w długi weekend.

Marta Sobolska

 

 

 

<<< Samokontrola piersi - badanie bez lekarza ...
 
aa <<< WINNY DEZODORANT!  stąd ten ból i alergia ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 Niebezpieczne
 
 
Frytki
Kolorowe napoje gazowane
Gotowe "obiado-kolacje"

Bisphenol a zdrowie dziecka

Soja, sprzeczne opinie
 


 

 

 

Typowo kobiece

 
Endometrioza
Terapia hormonalna a menopauza
Modna choroba, anoreksja
8 mitów nt. odchudzania
Preparaty odchudzające
Uśmiercające tampony
Gruczolak przysadki mózgowej


 
Profilaktyka
 
 
Mammotom prawdę ci powie
Samokontrola piersi
Eliksiry młodości
Porady pra-babuni
 

 


   


 

 Groźne leki

 
Detralex
Smiertelne leki bez recepty

 

 

 

Inne
 
 
Sex dobry na wszystko
Operacje intymne
Cud Terapii Gersona
Metoda na kaca
Dezodoranty mogą szkodzić
Sałata na dobranoc
Bezbolesne znieczulenia u dentysty
 
VirtuEla

Kontakt
Reklama


 


 

 Copyright All rights reserved.
EncykopediaNowoczesnejKobiety VirtuEla1993-2013 
Copyright | Kontakt